Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 we Wrocławiu
Biała Sobota w Klinice Chirurgii Dziecięcej
Wtorek, 02 Września 2014 14:02

 

     Relacja z przebiegu Białej Soboty w Klinice Chirurgii Dziecięcej w dniu 2014-09-13

 


KlChDzBiałaSobota.pdf

                 


            Biała Sobota w Klinice Chirurgii Dziecięcej w dniu 2014-09-13, godz. 10-16

 


KlChDzBiałaSobota
 
List Dyrektora Szpitala do pracowników z okazji 60-lecia SPSK1
Czwartek, 05 Czerwca 2014 15:55

 

SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 WE WROCŁAWIU
Piotr Nowicki
DYREKTOR SZPITALA

Wrocław, 5 czerwca 2014 r.

 

Szanowni Państwo
Pacjenci i Współpracownicy,

jest mi niezmiernie miło poinformować, iż Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 we Wrocławiu obchodzi w roku 2014 jubileusz 60-lecia działalności jako szpitala klinicznego z siedzibą przy ulicy M. Curie-Skłodowskiej 58 we Wrocławiu. Oznacza to, że osiągnęliśmy już znaczący wiek, w którym wrośliśmy w codzienność miasta Wrocławia, Dolnego Śląska całej południowo - zachodniej Polski, jako jeden z dwóch szpitali klinicznych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Chciałbym zatem podziękować wszystkim pracownikom i współpracownikom razem i każdemu z osobna, obecnym, byłym i przyszłym, oraz każdej życzliwej osobie, za trud każdego dnia tych 60-ciu lat. Trud, który tworzył ten Szpital, bo jak wiadomo, Szpital to nie mury, a ludzie. Dlatego, za pomoc ludzi ludziom, chciałbym wyrazić wdzięczność jako, przede wszystkim, człowiek i pacjent, ale także jako dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu.

Historia budynków szpitala i szpitalnictwa uniwersyteckiego sięga końca XIX wieku, kiedy wybudowano do dzisiaj wykorzystywane budynki szpitalne. W murach tych pracowało wielu wybitnych naukowców, na czele z Janem Mikuliczem-Radeckim. Zaraz po zakończeniu II wojny światowej w 1945 roku przybyła do Wrocławia Grupa Naukowa, która organizowała w tych budynkach Wydział Lekarski, a następnie szpital kliniczny. W 1954 roku Szpital został podzielony na sześć szpitali klinicznych i rozpoczęła się historia Państwowego Szpitala Klinicznego nr 1, którego jesteśmy kontynuatorem jako Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 we Wrocławiu. W wyniku kolejnych przemian w roku 1998,  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 przekształcono  w SPZOZ, a jego pierwszym organem założycielskim zostało Ministerstwo Zdrowia. Natomiast w roku 2001 organem tworzącym została Akademia Medyczna, później Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. W historii Szpitala było wielu wybitnych naukowców, specjalistów różnych dziedzin, klinicystów, którzy włożyli wkład w rozwój polskiej medycyny. Nie sposób wszystkich wymienić, jednak przy tej okazji należy wspomnieć o:  Janie Mikuliczu-Radeckim, prof. Antonim Falkiewiczu, prof. Edwardzie Szczekliku, prof. Wiktorze Brossie, prof. Antonim Arońskim.
Szpital jest drugą co do wielkości jednostką ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku i realizuje zadania kliniczne, dydaktyczne i badawczo-naukowe. Jest jedynym szpitalem niosącym pomoc pacjentom od chwili poczęcia do późnej starości. Wiele z naszych jednostek jest unikatowa na terenie Dolnego Śląska i Polski południowo-zachodniej. Jako Szpital, mimo zawirowań spowodowanych problemami finansowymi w latach 2011-2012, każdego dnia robimy wszystko, żeby zdrowie i życie ludzkie było skutecznie ratowane, a nasi pacjenci byli zadowoleni z naszych usług medycznych.

W ramach obchodów tego Jubileuszu:
•    5 czerwca wizyta Pana Premiera Donalda Tuska w SPSK Nr 1 we Wrocławiu w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej,
•    6 czerwca o godz. 10:00 w kaplicy szpitalnej zostanie odprawiona msza święta w intencji pracowników i pacjentów,
•    6 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z Władzami Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Arcybiskupem, Wojewodą Dolnośląskim, Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, Prezydentem Miasta, Kierownikami wrocławskich urzędów, instytucji współpracujących ze szpitalem na co dzień, a także Dyrektorami wrocławskich Szpitali, kadrą zarządzającą SPSK Nr 1,
•    4 lipca o godzinie 14:00  zapraszam pracowników SPSK Nr 1 na spotkanie do w sali wykładowej im. W. Brossa.


Serdecznie Państwu gratuluję i pozdrawiam
     Piotr Nowicki  
Dyrektor Szpitala 

 

 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna > Ostatnie >>