Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej i Anestezjologii

Telefon interwencyjny komórkowy

Pielęgniarka oddziałowa
Lada pielęgniarska OITD

OITDiA zajmuje się leczeniem w zakresie niewydolności wielonarządowych, tj. oddychania,krążenia i nerek,
w tym  leczeniem ciężkiej sepsy i wstrząsów septycznych u pacjentów pediatrycznych od najwcześniejszych dni
do 18 r.ż.

Pracujemy na respiratorach konwencjonalnych SERVO I i Babylog oferujących możliwość wentylacji noworodków,
dzieci i dorosłych, posiadamy aparaty do wentylacji oscylacyjnej Sensor Medics, a także maszyny  Prismaflex
stosowane do zastępowania funkcji niewydolnych nerek za pomocą ciągłych technik nerkozastępczych.

Znieczulamy dzieci do wielu procedur chirurgicznych od wieku noworodkowego przez wszystkie grupy wiekowe
Kliniki Chirurgii Dziecięcej, dla wielu z nich po ciężkich zabiegach kontynuujemy terapię w ramach oddziału.

Prowadzimy poradnię anestezjologiczną dla dzieci przyjmowanych do planowych zabiegów, zajmujemy się także leczeniem bólu po zabiegach operacyjnych u pacjentów Kliniki Chirurgii Dziecięcej.

Znieczulamy również do zabiegów gastro- i kolonoskopowych realizowanych przez Klinikę Gastroenterologii Pediatrycznej, do badań tomograficznych w pracowni TK  dla dzieci skierowanych przez oddziały  i poradnie naszego szpitala.

Znieczulamy też dzieci leczone w Klinice Onkohematologii Dziecięcej do bolesnych punkcji wymaganych procedurami leczenia, zakładamy w znieczuleniu ogólnym permanentne dostępy do żył centralnych typu Broviak dla pacjentów tej Kliniki.

Oddział od niedawna dysponuje numerem konta w Dolnośląska Fundacji Ochrony Zdrowia, gdzie pod hasłem Pomagam OITD,  KRS  0000050135 nr konta 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 zbieramy fundusze na potrzeby oddziału.

Lekarz kierujący OITD

lek.med.Grażyna Siejka